Abdulahat ARVAS

Abdulahat ARVAS AK Parti > Van Büyükşehir

ABDULAHAT ARVAS

ÖZGEÇMİŞ

1969 yılında Van'ın Erciş ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Erciş'in Yukarı Işıklı köyünde, orta ve lise öğrenimini ise Van İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Aynı zamanda bölgede Arapça dili ve Kur'an ilimleri eğitimi veren medreselerde okudu.

Van'da bir süre Kur'an kursu öğretmenliği ve imam ve hatiplik görevlerini icra etti. Ardından özel sektörde idari ve mali işlerden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Eskişehir Üniversitesi açık öğretim fakültesi; sosyal bilimler ve ilahiyat meslek yüksek okulu ve iktisat fakültesi eğitiminden sonra kısa dönem askerlik yaparak vatani görevini tamamladı.

1999 yılında aktif ticarete atıldı. Halen Van ve Adana illeri Organize Sanayi Bölgelerinde bulunan üretim tesislerinin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir.

 

2011 yılında yapılan genel seçimler için, milletvekili aday adaylığı sürecinde,  kamuoyu ve temayül yoklamalarında 1. olup 6. Sıra milletvekili adayı olarak seçimlere katılmıştır. Hiçbir zaman küskünler safında yer almamış dava adamı felsefesi ile her zaman Ak parti saflarında bir nefer olarak çalışmıştır. Akabinde İl ve bölge koordinatörümüz tarafından yönetimde görev alması için teklifte bulunulmuştur. Üç yıl boyunca Ak Parti Van İl Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevini sürdürmüştür. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. Erciş İlçesi Belediye Başkan adaylığı için müracaatı olmamasına rağmen Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından  aday olarak seçilmiştir. Partimizin tek kuruşunu dahi kullanmadan ve ardından yine tek kuruş borç bırakmadan kendi imkanlarıyla seçim propagandasını yürütmüş; canla ve malla mücadelesini vermiştir.

Sanayici ve İşadamı kimliğinin yanı sıra (MÜSİAD) Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Van şube kurucu Başkanlığı, (VİMDER) Van İmam hatip mezunları ve mensupları derneği yönetim kurulu üyeliği, (ÖNSİAD) Önder İş Dünyası Sanayici ve İş Adamları Derneği Van kurucu Şube Başkanlığı, (Anadolu İLGİAD) Anadolu İktisadi Liderlik, Girişimcilik ve Ahilik Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, (VATSO) Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminde Disiplin Kurulu Üyeliği, Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde Kurul Üyeliği, Van Valiliği Mikro Kredi Üyeliği görevlerinde bulunan ARVAS, halen birçok İslami ve İnsani Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek ve Vakıflarında aktif çalışmalarını sürdürmektedir.

Arapça, farsça ve kürtçe bilmekte olup evli ve 4 çocuk babasıdır.

Haberleri


Adaya ait haber bulunamadı!

Foto Galerisi

Video Galerisi

Adaya ait video bulunamadı!

Aday Yorumları

Genel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

Büyük Anket, Son günlerde yaşanan operasyonlar ve olaylar neticesinde sizce kim haklı?

Siyaset Yorumcuları - Tümü

Can OZAN TUNCER Can OZAN TUNCER
Yazara ait 2 yazı mevcut
Osman Nuri YILDIZ Osman Nuri YILDIZ
Yazara ait 3 yazı mevcut
Ömer Aytaç Aykaç Ömer Aytaç Aykaç
Yazara ait 2 yazı mevcut
Yunus ALTIN Yunus ALTIN
Yazara ait 1 yazı mevcut
Halil TANDOĞAN Halil TANDOĞAN
Yazara ait 0 yazı mevcut